جداسازی و نصب اتصالات جهت اعمال پوشش داخلی FBE و پوشش داخلی سه لایه دستگاه پرووینگ‌ مستر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران توسط یک شرکت بومی داخلی انجام شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان؛ رییس واحد تعمیرات خط منطقه در این رابطه گفت: دستگاه فوق پرووینگ‌ مستر است و برای میترینگ‌ های مناطق دوازده‌گانه شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران استفاده می‌شود.

علیرضا رحیمی افزود: این یک مدل خارجی است که با گذشت زمان پوشش داخلی آن آسیب دیده است و از آنجاکه این دستگاه یکپارچه است، اصلاح و اعمال پوشش داخلی آن بدون جدا سازی اتصالات از یکدیگر مقدور نیست.

وی ادامه داد: اگر در زمان مونتاژ مجدد از اتصالات جوشی استفاده می‌کردیم، پوشش دستگاه آسیب می‌دید لذا مجبور به نصب فلنج شدیم.


رییس واحد تعمیرات خط منطقه شمال‌شرق گفت:

با توجه به اصلی بودن این مدل دستگاه، فیتاپ اتصالات برنجی آن نیاز به دقت بالایی دارد که خوشبختانه این کار با نظارت همکاران ما توسط نیروهای متخصص و ماهر یک شرکت داخلی انجام شد و دستگاه جهت اعمال پوشش به شرکت صنعت نفت رایبد ارسال گردید.


شایان ذکر است: دستگاه لوپ‌ پروور برای شرکت FH-MALONEY ساخت آمریکاست که قبلا توسط مهندس محمدعلی دهقان معاون فنی منطقه شمال‌شرق و رییس وقت واحد ابزار دقیق این منطقه راه اندازی شده است.

اعمال پوشش داخلی FBE و پوشش داخلی سه لایه دستگاه پرووینگ‌ مستر